10 webov, na ktorých sa môžete naučiť niečo nové

10 webov, na ktorých sa môžete naučiť niečo nové

Nuda na intráku alebo sa vám len nechce pustiť do ďalšej seminárky?
V tom prípade máme pre vás skvelý tip, vlastne hneď niekoľko…
Predstavíme vám desiatku zaujímavých webov, ktoré sú nielen na zasmiatie či zábavu, ale môžete sa na nich aj kopec nového naučiť.

Oddychujte od učenia učením

Prečo?
Lebo môžete, nič, okrem zapnutia počítača, pre to spraviť nemusíte a privedie vás to na iné myšlienky. Zároveň však čas iba nezabijete, ale využijete ho efektívne.
Ktoré weby teda stoja za trochu samovzdelania?

Čo tak online kurz?

V dnešnej globalizovanej spoločnosti nie je nič nemožné, ani zisk prestížneho certifikátu či absolvovanie top kurzu, nech ste kdekoľvek. Stačí si správne vybrať.

Ponúkajú ich aj weby Coursera – najlepšie kurzy sveta, všetko onine a zadarmo, edX – online kurzy z top univerzít sveta alebo Coursmos – mikro kurzy, kdekoľvek a kedykoľvek, na akomkoľvek zariadení.

Buďte jazykovým expertom

Ak sa chcete dovzdelať v angličtine alebo zapôsobiť svojou francúzštinou, v tom prípade skúste niektorý z online jazykových kurzov.

Dávame do pozornosti Duolingo – možnosť naučiť sa cudziu reč celkom grátis, Lingvist – toto je zasa pre všetkých, ktorí nemajú času nazvyš a chcú spíkovať už po absolvovaní 200 online hodín, prípadne sa pripojte ku komunite na webe Busuu – dostupná skupina ľudí z celého sveta, ktorá sa navzájom samovzdeláva v cudzom jazyku, pravdaže zadarmo.

Frajer na dáta

DataQuest – pre všetkých, ktorí sa chcú zdokonaliť v práci s dátami priamo vo svojom prehliadači.
DataCamp – šanca zlepšiť sa v Online R tutoriáloch a absolvovať data science kurzy.

Programovanie

Keď je vašou najväčšou túžbou stať sa programátorom, možno je fajn začať práve na nete a absolvovať na úvod niektorý z online kurzov. Je ich ozaj veľa, my vyberáme weby Codecademy – garancia získania základných programátorských zručností, rýchlo, online a celkom grátis či Stuk.io – programovanie pekne krok za krokom, aj pre úplných začiatočníkov.

Tak čo, vybrali ste si?

1 komentár

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *