Kde zobrať inšpiráciu pri písaní diplomovky, ak ste už v koncoch?

Kde zobrať inšpiráciu pri písaní diplomovky, ak ste už v koncoch?

Hovorí sa, že začať býva to najťažšie. Ale minimálne rovnako zložité je aj niečo ukončiť, minimálne, ak si na tom chceme dať záležať a nepokaziť zlým záverom niekoľkomesačnú drinu. Písanie diplomovky zaberačkou rozhodne je, takže si ju málokto, kto sa na nej poctivo nadrel, zrejme chce zničiť nešťastným, nepremysleným, jednoducho odfláknutým záverom.

Ale čo robiť, keď zrazu došla inšpirácia aj všetka kreativita? Niekedy je zdanlivo takmer nemožné dopísať tých zvyšných pár stránok, respektíve posledné odstavce vašej diplomovej práce.

Kde teda nasať prepotrebnú silu dobojovať to? Čo pomáha naštartovať prepracovanú myseľ zmoreného študenta?

Zbytočne to neodkladajte

Jasné, určitá očista mysle vo forme pokecu s priateľmi na Facebooku či zahranie sa ozdravnej počítačovej hry, ktorá nemá s diplomovkou nič spoločné, môže vyšťavený mozog opätovne naštartovať. Ale dajte pozor, aby ste sa pri tom oddychu a nasávaní nových nápadov príliš nepozabudli! Čím dlhšie totiž odsúvame niečo, na čo sa až tak netešíme, tým je zložitejšie sa k tomu dokopať. A čo je blbé, ono to na nás aj tak vždy počká… V prípade, že to ozaj nejde, sme tu ešte my. Poradíme, pomôžeme, nech už ide o akýkoľvek problém s vašou záverečnou prácou.

Myslite na to, že ste blízko…

Pomôcť k dokončeniu diplomovej práce môže aj predstava toho, čo bude potom. A zrátanie si všetkého, čo ste už stihli, dokázali… Možno by ste si mali opätovne nalistovať a minimálne jedným očkom preletieť vašu takmer dokončenú prácu. Uvedomujete si, že TOTO všetko ste napísali vy, vlastnoručne? Predsa nechcete zahodiť troj či viacmesačnú námahu len preto, že už nevládzete? Alebo, že nemáte čas ísť von s partiou či na iné obľúbené voľnočasové aktivity?

Áno, koniec vysokej dá zabrať, najmä písanie záverečnej práce a drvenie sa na štátnice, ale pre vás všetkých, ktorí prepadáte panike a vidíte veci len čierne, menšie nahliadnutie do budúcnosti: Je leto a vy si ho naplno užívate… pretože svoju diplomovku ste úspešne obhájili a aj zoštátnicovať sa vám podarilo!! …

Ale teraz už rýchlo späť do mrazivej súčasnosti, stále máme zimu a vy ešte nie ste na konci. A aj keď ste, musíte i ten koniec zvládnuť ukončiť.

Všetko je na webe

A nielen sociálne siete, hoci i tie vedia v mnohých smeroch obohatiť. ☺ Čo tak vyskúšať jednu z množstva nápomocných aplikácií, ktorých je na webe neúrekom, veľká časť z nich je naviac celkom bezplatná a čo je najpodstatnejšie, pomôžu ako v začiatkoch, tak i pri záverečných prácach na diplomovke. Za všetky spomeňme Google Docs, čo je komplexné riešenie pre písanie dokumentov. Zabezpečí priebežné ukladanie každého slovíčka, čo oceníte najmä vtedy, keď niečo omylom vymažete,  no taktiež je tu skvelá možnosť zdieľať vaše dokumenty a komunikovať o nich online s inými ľuďmi. Také menšie virtuálne poradenstvo. Celkom fajn vecička, nemyslíte?

Pravdaže, na internete je pomoci omnoho viac, stačí hľadať a nechať si poradiť. Preto sa rozhodne nepoddávajte zúfalstvu a na zakončení diplomovky si dajte záležať.  

 

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *